Stravování

Stravování dětí je zajištěno vlastní vývařovnou, která je zařízena dle evropských parametrů. Dětem se v době celodenní docházky podává jedna dopolední svačina, oběd a odpolední svačina. Je dodržován spotřební koš, to znamená správný poměr tuků, cukrů, masa, ryb, zeleniny, ovoce, mléka a mléčných výrobků, luštěnin a brambor. Kvalita a množství podávaných porcí je kontrolováno stravovací komisí ze zástupců rodičů dětí. Pitný režim dětí je dodržován denně přísunem tekutin na třídách a při pobytu na zahradě jsou dětem k dispozici nerezová pítka.

Vážení rodiče, vzhledem k stoupajícím cenám potravin se od 1. 9. 2023 zvedá cena stravného.

Děti 3-6 let

Nápoje:             4 Kč
Přesnídávka:  10 Kč
Oběd:              27 Kč
Svačina              9 Kč
Celkem:            50 Kč (měsíční platba 1100 Kč)

Děti 7-10 let (děti s odkladem školní docházky)

Nápoje:              4 Kč
Přesnídávka:   10 Kč
Oběd:               30 Kč
Svačina              9 Kč
Celkem:            53 Kč ( měsíční platba 1166 Kč)

Prosíme rodiče, kteří již zadali trvalý příkaz, aby ho od října zvedli na novou částku.
Na září není potřeba navýšení doplácet, v průběhu roku se vzhledem k nemocnosti srovná.